توری پرسی

توری فنس
توری فنس
ژانویه 5, 2021
توری مش
توری مش
ژانویه 5, 2021

توری پرسی

توری پرسی

تولید و فروش صنایع مفتولی در تهران

ورق هایی که داخل قالب های پروفیلی قرار میگیرد و به علت استحکام و زیبایی و ارزانی آن نسبت به نرده آهنی جهت نرده کشی به دور میادین، پارک های بلوار های مجتمع مسکونی،قابل استفاده برای نورگیر، ترمینال ها و منازل ویلایی به کار میرود و نیز به مانند شبکه جوشی در فونداسیون کف، دیواره سقف های سالن ها جهت تسریع در کار بتن ریزی همانند ارماتور بندی استفاده میگردد که بصورت ورقه هایی در ابعاد و چشمه های مختلف مطابق سفارش ساخته میشود.
این محصول مقاوم وبه صرفه دارای چشمه های 2و3و4و۵ …سانتی با مفتول های نازک و ضخیم عرضه می شود.

توری پرسی چیست ؟

توری پرسی یا فنس پرسی یا توری مشبک ،این توری از جنس مفتول کششی آهن است که با فرآیند دنده و بافت تولید میشود. این نوع توری به شکل شبکه های مربعی و یا مستطیلی شکل است و به همین علت از لحاظ ظاهری شبیه توری های جوشی هستند.ولی مانند آنها در تقاطع مفتول ها جوشکاری ندارند و فقط مفتول ها به صورت تار و پود در هم تنیده میشوند.

در مراحل ساخت توری پرسی ابتدا مفتول های سیاه ضخیم تر تحت فشار قطعاتی بنام دوزه توسط موتورهای پر قدرت کشیده شده و قطر مفتول به اندازه کافی کم میشود سپس مفتول به شکل یک موج سینوسی کنگره دار در می آورند و بعد از آن با فاصله های مشخص با یکدیگر بصورت تار و پود بافته میشوند.

توری پرسی

ویژگی های خاص :

اگرچه هیج جوشکاری بر روی توری پرسی انجام نمیشود اما نوع بافت مفتول ها ، استحکام و ثبات زیادی به آن میدهند. بافت تار و پودی توری و سطح دو طرفه آن انعطاف خاصی به آن بخشیده است. مفتول های استفاده شده در توری پرسی – آهن یا گالوانیزه – مقاومت بالایی در برابر شرایط نامناسب جوی دارد.نوع خاصی از این توری که با مفتول هایی با آلیاژهای خاص و ضد سایش بافته میشوند سازگاری بسیاری با محیط پر ارتعاش دارد به همین علت در صفحات ارتعاشی و غربالگری زیاد به کار میرود این نوع خاص بنام توری فولادی شناخته شده است. هوا به علت ساختار شبکه ای این توری به راحتی در آن جریان پیدا میکند با توجه به قیمت پایین تر و همه این ویژگی ها استفاده از توری پرسی جهت ایمنی اماکن باز صرفه اقتصادی دارد.

مشخصات فنی :

این نوع توری ابعاد مختلفی دارد. ابعاد استاندارد ۱*۲ متر میباشد عرض آن تا ۱.۵ متر و طول تا ۶ متر نیز قابلیت افزایش و بافته شدن دارد. سایز مفتول های بکار رفته در توری پرسی عموماً ۲ تا ۵.۵ میلی متر میباشد و سایز چشمه ها نیز از ۱۰ میلیمتر تا ۱۵۰ میلی متر (۱۵ سانتی متر) متغیر است.

هر ورق توری مشبک بسته به سایز مفتول و اندازه چشمه وزن مشخصی دارد. قیمت توری بر مبنای وزن آن و همچنین سایز سفارشی و یا استاندارد تغییر میکند.

جنس مفتول های بکار رفته در بافت توری پرسی سیم فولادی و گالوانیزه و یا موادی مثل این هاست که بتواند در برابر تنش های دما و رطوبت مقاومت کند و استفاده از آن در مناطق شرجی بسیار رایج است.

کاربردها

با توجه به این که توری پرسی از جنس های مختلفی ساخته میشود کاربرد های متفاوتی نیز دارد.
۱.زه کشی و غربالگری
۲.صنایع پتروشیمی
۳.حصارکشی باغ ها
۴.ایستگاه های آب و فاضلاب
۵. تصفیه خانه ها
۶.کارگاه های ساختمانی و ویلاها
۷.قفس حیوانات
۸.حفاظ بزرگراه
۹. ترمینال
۱۰. پروژه های ساختمانی و عمرانی
۱۱.پروژه های معماری و …

چه چیزهایی قیمت توری را تعیین میکند ؟

تغییر سایز توری پرسی از نوع متعارف باعث تغییر قیمت آن میشود
هر چه قیمت متریال و مواد اولیه استفاده شد جهت ساخت توری بیشتر باشد قیمت نیز افزایش خواهد یافت.
وزن توری اصلی ترین عامل در تعیین قیمت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + چهار =